Платежният гигант Mastercard изследва използването на обществен блокчейн.
Идеята е технологията да се имплементира за надеждно потвърждаване на платежните карти в момента на продажба. Според заявка за патент, подадена в Патентното ведомство на САЩ, Mastercard имат система за удостоверяване на потребителските данни за плащанията в публично достъпен блокчейн.
Двупосочният метод първо кодира изображение на платежната карта и след това я съхранява в блок, след шифроването с публичен и частен ключ. Когато се извършва плащане, системата ще използва предоставените частни ключове, за да декриптира изображението и да се потвърди транзакцията. Mastercard твърди, че транзакциите ще бъдат сигурни, тъй като картата няма да бъде физически представена. По този начин, потребителите няма да берат грижи за техните платежни данни.
Чрез този метод потребителите вече не трябва да представят своите платежни карти при разплащане с тях.
Транзакцията може да се осъществи чрез показването на код, който може да се чете от машина, на устройството за продажба, което може допълнително да предотврати предотвратяването на скиминг, тъй като прочитането на такъв код може да бъде по-лесно контролирано чрез управление на подлежащия дисплей; дисплеят може лесно да бъде защитен и често е замъглен, когато се намира в джоб или чанта.
Инициативата отбелязва значителното усилие на Mastercard да използва блокчейн, за да рефинира дейността си. Според някои източници, на година се крадат около 2 милиарда долара чрез скиминг на банкоматите и пунктовете за продажба на световен мащаб.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.