Платежният гигант Mastercard изследва използването на обществен блокчейн.
Идеята е технологията да се имплементира за надеждно потвърждаване на платежните карти в момента на продажба. Според заявка за патент, подадена в Патентното ведомство на САЩ, Mastercard имат система за удостоверяване на потребителските данни за плащанията в публично достъпен блокчейн.
Двупосочният метод първо кодира изображение на платежната карта и след това я съхранява в блок, след шифроването с публичен и частен ключ. Когато се извършва плащане, системата ще използва предоставените частни ключове, за да декриптира изображението и да се потвърди транзакцията. Mastercard твърди, че транзакциите ще бъдат сигурни, тъй като картата няма да бъде физически представена. По този начин, потребителите няма да берат грижи за техните платежни данни.
Чрез този метод потребителите вече не трябва да представят своите платежни карти при разплащане с тях.
Транзакцията може да се осъществи чрез показването на код, който може да се чете от машина, на устройството за продажба, което може допълнително да предотврати предотвратяването на скиминг, тъй като прочитането на такъв код може да бъде по-лесно контролирано чрез управление на подлежащия дисплей; дисплеят може лесно да бъде защитен и често е замъглен, когато се намира в джоб или чанта.
Инициативата отбелязва значителното усилие на Mastercard да използва блокчейн, за да рефинира дейността си. Според някои източници, на година се крадат около 2 милиарда долара чрез скиминг на банкоматите и пунктовете за продажба на световен мащаб.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.