Мароко е в процес на изготвяне на нов регламент за криптовалутите, според Абделатиф Жуахри, управител на централната банка на страната.
Макар че криптовалутите са официално забранени в Мароко от 2017 г., използването им в страната продължава по нелегални канали, тъй като гражданите заобикалят съществуващите ограничения.
По време на международна конференция в Рабат Жуахри разкри, че централната банка, Bank Al Maghrib, работи по проектозакон, насочен към регулиране на крипто активите, който в момента се разглежда за приемане.
Освен това банката проучва и възможността за въвеждане на дигитална валута на централната банка (CBDC).
Жуахри обясни, че Мароко, подобно на много други държави, проучва потенциалните ползи от CBDC, по-специално способността им да подкрепят целите на публичната политика, като например насърчаването на финансовото приобщаване.
За разлика от децентрализираните криптовалути, CBDC се контролира пряко от централната банка.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.
Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.
Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.
Трима сенатори от Демократическата партия – Крис Ван Холен, Тим Кейн и Алекс Падила – представиха законопроект, целящ да наложи санкции на президента на Салвадор Наиб Букеле и неговите съюзници.