Мароко е в процес на изготвяне на нов регламент за криптовалутите, според Абделатиф Жуахри, управител на централната банка на страната.
Макар че криптовалутите са официално забранени в Мароко от 2017 г., използването им в страната продължава по нелегални канали, тъй като гражданите заобикалят съществуващите ограничения.
По време на международна конференция в Рабат Жуахри разкри, че централната банка, Bank Al Maghrib, работи по проектозакон, насочен към регулиране на крипто активите, който в момента се разглежда за приемане.
Освен това банката проучва и възможността за въвеждане на дигитална валута на централната банка (CBDC).
Жуахри обясни, че Мароко, подобно на много други държави, проучва потенциалните ползи от CBDC, по-специално способността им да подкрепят целите на публичната политика, като например насърчаването на финансовото приобщаване.
За разлика от децентрализираните криптовалути, CBDC се контролира пряко от централната банка.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.