MakerDAO се преименува на Sky и обяви въвеждането на обновените си токени - USDS и SKY, които ще бъдат пуснати на пазара на 18 септември.
Това ребрандиране е част от „Endgame Plan“ на MakerDAO – стратегическа визия на съоснователя Руне Кристенсен за подобряване на структурата на DAO с цел по-добър растеж, достъпност и устойчивост в DeFi пространството.
Sky ще представи USDS, подобрена версия на стабилната монета DAI, и SKY, който ще замени MKR като управленски токен. USDS ще позволи на потребителите да прехвърлят своите притежания на DAI, докато притежателите на MKR могат да конвертират своите токени в 24,000 SKY токена всеки.
Тези нови токени ще предлагат функции като Sky Savings Rate (SSR) и Sky Token Rewards (STRs), за да стимулират ангажираността на потребителите.
Ребрандирането включва и стартирането на Sky.money – платформа за несертифициран достъп до протокола Sky. Въпреки това някои функции като SSR и STRs ще бъдат ограничени в някои юрисдикции поради регулаторни съображения.
Ребрандирането идва на фона на напрежението с Aave, след решението на MakerDAO да подкрепи голяма част от DAI със синтетичния долар на Ethena Labs, USDe. Aave изрази загриженост относно рисковете, свързани с този ход, и предложи да спре поддръжката на DAI като обезпечение на своята платформа.
Това предложение подчертава по-широки опасения относно потенциалните системни рискове, породени от USDe, като някои пазарни участници равят сравнения с предишни провали на стабилни монети като Terra Luna.
Като цяло преходът към Sky има за цел да подобри функционалността и потребителското изживяване на протокола, позиционирайки го за продължителен растеж в развиващия се пейзаж на DeFi.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.