Литва издаде изчерпателни "насоки" относно първоначалните предлагания на монети (ICO) в документ, публикуван на 8-ми юни.
Длъжностните лица обявяват хода за „стъпка към сигурност и прозрачност“ в страната. Два месеца след като правителството организира кръгла маса за установяване на диалог между банки, оператори на ICO и други субекти, ръководствата получиха потвърждение от министъра на финансите Вилиус Шопока, че ICOтата „следва да бъдат регулирани“.
Литва вече има изключително регулаторно предимство. Ние сме едни от първите в Европа, които изготвиха изчерпателни насоки за правната рамка за ICO проектите, които обхващат регулаторни, данъчни и счетоводни.[…]Признаваме, че смелият нов крипто-икономичен свят е тук, за да остане, затова насърчаваме и каним своите участници да внедряват и създават в Литва.
В обхвата на широк кръг от регулаторни аспекти, включително данъчното облагане, счетоводството и изпирането на пари, депутатите определят като ключов фактор за това дали представляват ценни книжа токените на ICO „предоставянето на печалби или права на управление„.
Тези насоки представляват още една стъпка към по-голяма сигурност и прозрачност в регулаторните, данъчните, счетоводните и други изисквания, както и по-доброто сътрудничество между различните заинтересовани страни „, продължава въведението.
Въпросът дали крипто токените трябва да бъдат класифицирани като ценни книжа е фокусът на едно проучване на регулаторните органи от САЩ и Канада.
Kraken официално стартира своята регулирана в САЩ платформа за крипто деривати, отбелязвайки важна стъпка към сливането на традиционните финансови инструменти с пазарите на дигитални активи.
След като Биткойн достигна исторически върхове, в социалните медии се разразиха дискусии, свързани с криптовалутите.
Инфлацията в САЩ се ускори през юни, което може да попречи на очакванията за предстоящо намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв.
Grayscale Investments обяви, че конфиденциално е подала проект на заявление за регистрация по формуляр S-1 в САЩ.