На 8 ноември продължаващата битка между Ripple и Комисията по ценните книжа и фондовите борси претърпя драматичен обрат.
Крис Лаковела, главен изпълнителен директор на Американската асоциация за ценни книжа (ASA), публично призова за оставката на председателя на SEC Гари Генслър. Лаковела, чиято организация представлява над 100 финансови компании, изрази своите искания, тъй като разочарованието от работата на SEC по отношение на крипто регулирането достигна точка на кипене. Лаковела отбеляза,
Хората гласуваха за това тази страна да поеме в нова посока и председателят Генслер трябва да уважи този вот, като се оттегли незабавно.
Призивът за отстраняване на председателя бързо набра скорост, като получи широка подкрепа от крипто общността. Една интересна публикация в социалните медии отрази настроенията, посочвайки:
Генслер трябва да си тръгне незабавно! След като се опита да регулира криптовалутите, той доказа, че не разбира как работи пазарът и само подкопава доверието.
Случаят с Ripple подтикна мнозина да заемат позиция, като компаниите все повече се разочароват от действията на SEC от 2021 г. насам. В отговор на агресивната съдебна стратегия на комисията и липсата на ясни насоки няколко предприятия намалиха присъствието си в САЩ или напълно спряха нови проекти. Сега дори малки банки и големи търговци се присъединяват към недоволството, като Уолстрийт също следи внимателно ситуацията.
Въпреки че някои крипто компании се надяват, че тези промени могат да доведат до по-добра регулаторна среда за дигиталните активи в САЩ, само времето ще покаже как ще се развие това.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.