На фона на редица промени, Libra се превръща в значително по-различен проект от първоначално обявения в средата на 2019 г.
Чрез публикация в Twitter от събота, крипто VC фонда IOSG Ventures подчерта разликите между съдържанието на актуализираната бяла книга на Libra и итерацията през юни 2019 г. Първата основна промяна идва под формата на механизма на токена на проекта.
Тази финансова система на Асоциацията Libra също ще бъде под контрола на централните банки, Международния валутен фонд (МВФ) и Швейцарския орган за надзор на финансовите пазари (FINMA).
Останалите три основни промени бяха насочени към спазването на регулаторните норми след бурята на опозиция, която срещна първоначалното издание на бялата книга. Оттогава Асоциацията се ангажира да работи с регулаторите, за да гарантира спазването на законите за пране на пари и финансиране на тероризма.
В края на май Facebook ребрандира планирания си портфейл за дигитална валута Calibra, преименувайки го на „Novi“, като вероятно е организиран, за да създаде разлика между социалния медиен гигант и проекта Libra.
Въпреки нарастващия оптимизъм за крипто пазара при новоизбрания президент Доналд Тръмп, банките в САЩ подхождат предпазливо към приемането на дигиталните активи.
В изненадващо нарушение на традицията новоизбраният президент Доналд Тръмп покани китайския президент Си Дзинпин да присъства на предстоящата му инаугурация, като по този начин оспори над стогодишния дипломатически протокол.
Пазарът на стабилни монети достигна значителен етап, като за първи път надхвърли $200 милиарда в обща пазарна капитализация.
По време на неотдавнашна поява на Нюйоркската фондова борса новоизбраният президент Доналд Тръмп изрази амбицията си Съединените щати да заемат водеща роля в глобалното пространство на криптовалутите по време на предстоящия му мандат.