На фона на редица промени, Libra се превръща в значително по-различен проект от първоначално обявения в средата на 2019 г.
Чрез публикация в Twitter от събота, крипто VC фонда IOSG Ventures подчерта разликите между съдържанието на актуализираната бяла книга на Libra и итерацията през юни 2019 г. Първата основна промяна идва под формата на механизма на токена на проекта.
Тази финансова система на Асоциацията Libra също ще бъде под контрола на централните банки, Международния валутен фонд (МВФ) и Швейцарския орган за надзор на финансовите пазари (FINMA).
Останалите три основни промени бяха насочени към спазването на регулаторните норми след бурята на опозиция, която срещна първоначалното издание на бялата книга. Оттогава Асоциацията се ангажира да работи с регулаторите, за да гарантира спазването на законите за пране на пари и финансиране на тероризма.
В края на май Facebook ребрандира планирания си портфейл за дигитална валута Calibra, преименувайки го на „Novi“, като вероятно е организиран, за да създаде разлика между социалния медиен гигант и проекта Libra.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.