Беноа Кьоер, член на борда на Европейската централна банка, заяви, че планираната криптовалута на Facebook няма да стартира, докато глобалните регулатори не бъдат удовлетворени.
Говорейки пред Ройтерс на срещата на върха на Г-7 в Шантили, Франция на 18 юли, Кьоер заяви, че предложената стабилна монета трябва да бъде гарантирано безопасна за потребителите, преди да може да се пусне:
„Трябва да е безопасна, здрава и устойчива от първия ден. Това не е процес на учене: или работи, или не работи.“
Кьоер заяви, че гарантирането на защитата на поверителността и правата на собственост на потребителите може да изисква значително обмисляне и продължително обсъждане от регулаторите:
„По пътя можем да открием, че има пропуски или несъответствия, които може да изискват продължителна дискусия от страна на регулаторите за това как да процедират по различен начин. Властите няма да позволят такива проекти да се случат, преди да имаме отговори на нашите въпроси и преди да е изградена правилната регулаторна рамка. „
По-рано този месец, Кьоер призова за бързи действия от страна на глобалните регулатори по отношение на Libra. Длъжностното лице на ЕЦБ заяви, че разрешаването на въвеждане на напълно нов актив като Libra, в такъв мащаб, без подходящи правила и предпазни мерки, би било безотговорно.
Кьоер също така заяви, че бързото развитие на дигиталнтие и крипто активи разкри пропуски и недостатъци в съществуващите регулаторни структури и подчерта, че „бавните банки“ трябва да приемат нови технологии.
„Всички тези проекти са много важни за регулатори и публични органи, тъй като те ни насърчават да повдигнем редица въпроси и може да ни накара да подобрим начина, по който правим нещата.“
Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.