Libra е неудобство за регулаторите, тъй като те се страхуват да не загубят доминантността на долара, предполага Ворхийс от ShapeShift.
Крипто обменът ShapeShift отбелязва своя 5-годишен юбилей и Ерик Ворхийс, основателят и изпълнителен директор на борсата, наскоро огласи мислите си чрез подкаст от Epicenter, относно няколкото случки в крипто сферата.
Ворхийс стартира сегмента, като говори за скорошното добавяне на задължителна регистрация и KYC в борсата. Многобройните хакове, които повлияха широко на най-големите борси, доведоха до това, че ShapeShift постанови необходимостта от потребителите да се изисква KYC, каза той.
Първата и най-голяма криптовалута по пазарна капитализация има много лоялни фенове в екосистемата. Ворхийс възкликна, че фактът, че Биткойн общността само критикува други криптовалути и убива времето в Twitter, злословейки други проекти, е тъжна гледка.
Той каза:
Виждам себе си като част от цялата екосистема за криптовалути, а не само за Биткойн екосистемата или Етериум екосистемата.
Човекът зад ShapeShift сравни Биткойн максималистите с гневните спортни фенове и единственият обединител е общият враг в света на криптовалутите, които са фиатните валути, банките и правителствата.
Намесата на Facebook в света на криптовалутите със сигурност привлече много внимание. Ворхийс обясни как Libra се откроява за него поради двете си основни дизайн концепции, което е фактът, че проектът е изграден с помощта на блокчейн технологията и че е подкрепен не само от една, а от кошница с фиатни валути.
Ворхийс вярва, че крипто проектът на Facebook притесни американските законодатели, тъй като те се опасяват да не загубят доминантност над световната финансова система. Добре утвърденият глобален обхват на Facebook представлява по-голяма заплаха за тях от Биткойн или други криптовалути, добави той.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.