Според анализатора на Bloomberg Джеймс Сейфарт борсово търгуван фонд (ETF), базиран на Лайткойн, може да получи регулаторно одобрение преди аналогичен за XRP.
Докладите сочат, че Grayscale е подала официално заявление до Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) за преобразуване на своя XRP тръст на стойност $16.1 милиона в ETF. Подаването на заявлението идва в момент, когато множество компании, включително тези, които подкрепят Лайткойн, Solana и Dogecoin, настояват за нови крипто ETF-и на фона на променящите се настроения при про-крипто администрацията на Тръмп.
Макар че президентът на Ripple Моника Лонг по-рано предположи, че XRP може да бъде следващият дигитален актив, който да получи одобрение за спот борсово търгуван фонд след Биткойн и Етериум, Сейфарт остава скептичен. Той посочи, че Комисията по ценните книжа и фондовите борси все още класифицира XRP като ценна книга, което създава значителна пречка за регулаторното одобрение. Освен това продължаващата съдебна битка на Ripple със SEC добавя допълнителна несигурност към перспективите за ETF.
Сейфарт смята, че LTC има по-ясен път, тъй като никога не е бил определян като ценна книга от регулаторите. „При Лайткойн има по-малко регулаторен багаж“, обясни той, предполагайки, че има по-голям шанс да получи зелена светлина преди XRP.
Въпреки тези опасения, eкспертът не изключва възможността за стартиране на XRP ETF през 2025 г., въпреки че призна, че ще са необходими допълнителни регулаторни промени.
Етериум може да се превърне в ключов играч, който да промени начина, по който се разработва и използва изкуственият интелект, предлагайки децентрализирана основа за справяне с някои от най-належащите недостатъци.
Комисията по ценни книжа и борси на САЩ (SEC) отделя допълнително време, за да оцени предложение, което ще позволи на Grayscale да интегрира стейкинга в своите спот Етериум ETF предложения.
Последните търговски данни свидетелсват за оптимизъм сред потребителите на Binance, когато става въпрос за XRP.
Канада отново поема глобалното лидерство в крипто иновациите – този път със Solana.