Квебек ще увеличи цените на електроенергията, докато не бъде намерено по-устойчиво решение за задоволяване на нарастващите нужди на енергийно-интензивната индустрия.
Според доклад на Bloomberg държавният електроенергиен производител Hydro-Quebec е упълномощен да задължава компаниите, свързани с крипто и блокчейн, 15 цента на киловатчас. Това тройно увеличение на цените на електроенергията е временно и се отнася само за новодошлите – съществуващите потребители и техните операции ще останат незасегнати.
Интересът към Квебек като потенциален нов център за копаене на крипто се увеличи по-рано тази година, след като Китай наложи забрана на дейността. Канадската провинция има изобилие от излишък на енергия, който да предложи. Освен това разполага с най-ниските цени за мощност в цяла Северна Америка, което я прави идеална потенциална дестинация за копачите.
Въпреки това, след подаването на огромен брой заявления, правителството на Квебек не е особено ентусиазирано за перспективата на криптолозите да монополизират източниците на енергия в провинцията. През март тази година правителството на Квебек обяви, че те не са заинтересовани от съобразяването с миньори, които не предлагат никаква стойност на провинцията. Според премиера на Квебек Филип Куилард:
Ако искате да се установите тук, включете сървърите си и направете Bitcoin mining, наистина не сме заинтересовани. Трябва да има добавена стойност за нашето общество; просто като сървърите да извършват копаенето и да придобият нови Bitcoins, аз не виждам добавената стойност.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.