Квебек ще увеличи цените на електроенергията, докато не бъде намерено по-устойчиво решение за задоволяване на нарастващите нужди на енергийно-интензивната индустрия.
Според доклад на Bloomberg държавният електроенергиен производител Hydro-Quebec е упълномощен да задължава компаниите, свързани с крипто и блокчейн, 15 цента на киловатчас. Това тройно увеличение на цените на електроенергията е временно и се отнася само за новодошлите – съществуващите потребители и техните операции ще останат незасегнати.
Интересът към Квебек като потенциален нов център за копаене на крипто се увеличи по-рано тази година, след като Китай наложи забрана на дейността. Канадската провинция има изобилие от излишък на енергия, който да предложи. Освен това разполага с най-ниските цени за мощност в цяла Северна Америка, което я прави идеална потенциална дестинация за копачите.
Въпреки това, след подаването на огромен брой заявления, правителството на Квебек не е особено ентусиазирано за перспективата на криптолозите да монополизират източниците на енергия в провинцията. През март тази година правителството на Квебек обяви, че те не са заинтересовани от съобразяването с миньори, които не предлагат никаква стойност на провинцията. Според премиера на Квебек Филип Куилард:
Ако искате да се установите тук, включете сървърите си и направете Bitcoin mining, наистина не сме заинтересовани. Трябва да има добавена стойност за нашето общество; просто като сървърите да извършват копаенето и да придобият нови Bitcoins, аз не виждам добавената стойност.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.
Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.
Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.
Трима сенатори от Демократическата партия – Крис Ван Холен, Тим Кейн и Алекс Падила – представиха законопроект, целящ да наложи санкции на президента на Салвадор Наиб Букеле и неговите съюзници.