НАЧАЛО Други

Къде да инвестираме по време на рецесия

09.06.2023 10:00 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Къде да инвестираме по време на рецесия

Докато много инвеститори очакват признаци на икономически подем, историческите пазарни цикли показват потенциала за изключителна възвръщаемост от фондове, създадени в трудни периоди. 

По-специално, няколко стартъпа еднорози за милиарди долари, включително Uber, Airbnb, Slack, WhatsApp и Square, са възникнали по време на или около икономически рецесии. Ето защо схващането, че рецесията е изгубена възможност поради несигурност, е погрешно. 

В действителност инвестирането в стартиращи предприятия в ранен етап на развитие по време на пазарен спад може да предложи стратегически предимства поради няколко причини причини.

  • Една от тях е, че по време на икономическия бум основателите често навлизат на пазара с полуоформени идеи, излишни решения и липса на решителност, необходима за изграждането на компания за милиарди долари от нулата. Обратно, спадовете отделят по-слабите компании от останалите, оставяйки след себе си пул от висококачествени начинания с по-голяма решителност и по-иновативни идеи. Тези стартиращи предприятия се предлагат на по-разумни оценки, отколкото при предишни спадове.
  • Също така рецесиите оказват влияние върху оценките на стартъпите, както и на всеки друг клас активи, особено на компаниите в ранен етап на развитие. Следователно инвестирането в стартиращи предприятия по време на рецесия ви позволява да се възползвате от иновативни предприятия на по-ниски цени. Това предоставя възможност за придобиване на експозиция към диверсифициран портфейл със значителен потенциал за растеж при по-ниски входни разходи, породени от икономическия спад.
  • Освен това икономическият спад често стимулира иновациите и прекъсването на дейността, задвижвани от гъвкави и адаптивни предприемачи. Стартиращите предприятия притежават гъвкавостта да се адаптират към променящите се пазарни условия и да запълват празнините, оставени от изпитващите затруднения действащи предприятия. Инвестирайки в стартиращи предприятия по време на рецесия, вие не само подкрепяте тези иновативни начинания, но и можете да се възползвате от техния растеж, когато икономиката се възстанови.

Ако все пак искате да започнете да инвестирате в стартиращи предприятия по време на рецесия, то долуизброените подходи може да са ви от полза.

  • “Ангелско” инвестиране:

Ангелското инвестиране включва предоставяне на финансова подкрепа на компании в ранен етап на развитие в замяна на дялово участие или конвертируем дълг. За да започнете процеса по ангелско инвестиране , то може да проверите внимателно 20-30 технологични стартъпа в ранен етап през следващите няколко години. 

  • Фондове за рисков капитал:

Ако сте начинаещ в инвестирането в стартиращи предприятия, помислете за разпределяне на капитала си в един или повече фондове за рисков капитал. В тези фондове опитни генерални партньори вземат инвестиционни решения от ваше име. 

За да подобрите шансовете си за успех, изберете фондове, ръководени от генерални директори с доказани знания и опит в генерирането на възвръщаемост. Търсете мениджъри на фондове за предварително стартиране и фондове за начално финансиране, които са доказали способността си да идентифицират големи инвестиционни възможности.

Заключение

Въпреки че последиците от рецесията са временни, инвестициите в стартиращи предприятия са дългосрочни ангажименти. Инвестирането в стартъпи по време на пазарен спад дава възможност да се възползвате от по-качествени основатели, революционен потенциал, по-ниски оценки и последващо икономическо възстановяване.

Оцелелите и процъфтяващите стартъпи могат да донесат значителна възвръщаемост с течение на времето. Диверсифицирайки инвестиционния си портфейл с рисков капитал, вие излизате извън рамките на традиционните класове активи като акции и облигации.

В крайна сметка смелите инвеститори са тези, които притежават потенциал за несравним успех през тези трудни периоди. Що се отнася до мен, аз активно ще търся изключителни основатели, които демонстрират убеденост и компетентност да изградят следващото поколение успешни предприятия.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Robinhood ще издаде собствена кредитна карта

Във вторник Robinhood Markets пусна нова кредитна карта, с която цели да разшири присъствието си на пазара на лични финанси и да увеличи броя на абонаментите за премиум ниво.

28.03.2024 20:30 1 мин. четене

БРИКС: Доларът се е сринал с 25% от 2020 година насам

Съединените щати преживяват значителни геополитически вълнения и се борят с инфлационния натиск. Ескалацията на лихвените проценти доведе до неустойчив икономически модел, изострен от усилията за дедоларизация в рамките на страните от БРИКС, което доведе до забележимо обезценяване на щатския долар през последните четири години.

28.03.2024 20:00 2 мин. четене

Как рецесията в Германия влияе на икономиките в Европейския съюз

Рецесията в Германия оказва силно влияние върху европейската икономика поради ключовата й роля в Европейския съюз (ЕС) и значимите й търговски отношения.

28.03.2024 17:00 2 мин. четене

KuCoin ли ще е следващият FTX?

Министерството на правосъдието на САЩ наскоро повдигна обвинения срещу KuCoin, глобална борса за криптовалути, и двамата ѝ основатели Чун Ган (известен като Майкъл) и Ке Танг (известен като Ерик).

28.03.2024 15:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.