Кристофър Джанкарло, председател на CFTC, заяви, че криптовалутите се считат за стоки под юрисдикцията на CFTC, по време на интервю с телевизионния канал Fox Business.
Председателите подчертаха „двупосочния подход“ към регулирането на криптовалутите – от една страна се предприемат мерки срещу измамници, а от друга – възприемат либертариански подход, който няма да задуши иновациите.
Според Джанкарло навлизането на повече институционални инвеститори ще насърчи „по-голямото съзряване“ на крипто индустрията, въпреки че има „дълъг път“ до това съзряване. Той посочи регулираните пазари за фючърси на Биткойн, както на CME, така и на CBOE, като „сприхнаха балона“ от края на 2017 г., постигайки „по мнение на някои хора […] по-устойчиво ниво“ на нестабилност на цените.
Двете решения, споменати от Джанкарло, които подкрепят юрисдикцията на CFTC за регулиране на крипто активите, определят каквито и да е криптовалути, търгуеми с Биткойн като търгуема с фючърси стока, регулирана от CFTC, тъй като самият Биткойн – както бе отбелязано по-рано – е търгуем с фючърси под юрисдикцията на CFTC.
Тъй като всяка виртуална валута или актив се търгува в определен момент с Биткойн, включително scam монети, изглежда, че почти всеки виртуален актив може да се разглежда като стока в рамките според CFTC.
Ключов пасаж може да бъде намерен в решението на съдия Риа Зобел в американския окръжен съд за окръг Масачузетс, че стоката е нещо, „в което договорите за бъдеща доставка в момента или в бъдеще се разглеждат“.
Изглежда, че тези решения добавят допълнителни аргументи към въпросa как криптоавалутите трябва да бъдат класифицирани и регулирани в очите на федералното правителство на САЩ; като стоки, валути или ценни книжа. По-рано тази година, самият Джанкарло описва сложността на определянето на новия клас активи.
Налице е известна липса на яснота от страна на правителството на САЩ относно кои активи трябва да се считат за стоки, регулирани от CFTC, и кои трябва да се считат за ценни книжа, регулирани от SEC.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.