Субрамани Суами, икономист и член на индийския парламент, казва, че криптовалутите не могат да бъдат спрени.
Според доклад на медията Sarkaritel, Суами е казал, че Китай изпреварва САЩ в разработването на дигитални валути и сега Индия трябва да наваксва.
„Криптовалутите са неизбежни. Аз подкрепям, че Индия, като утвърдена супер сила в софтуера, трябва да приеме прехода към крипто пространството.“
Неговите коментари относно дигиталните активи следват доклади, че Резервната банка на Индия проучва употребата на дигитални валути на централната банка (CBDC).
Суами участва в стартирането на международна инициатива за „емисии на криптовалути“ от Индия, като председателства конференция на BEGIN India Think Tank, подкрепена от лабораториите за технологични иновации на ООН.
Суами добавя,
„Такива конференции са необходими в демокрация, каквато е в Индия, и да преминем към дигитални, подредени и невъзможни за подправяне сделки. Както в миналото, светът се е преместил от бартер към благородни метали, към хартиена валута за транзакция.“
Дийпак Капур, основател на BEGIN India Think Tank заяви,
„Ние сме ангажирани с решаването на редица проблеми около криптовалутите в световен мащаб, като се започне от Индия.
От вредните и негативни аспекти, които допринасят за подкопаването на господството на централните банки в националната икономика, до изключително положителните аспекти на това как политиката трябва да бъде формулирана около най-сигурната до този момент технология, която по същество е изградена с цел намаляване на контрола на правителството и централните банки.“
Резервната банка на Индия забрани на хората и предприятията да се занимават с търговия с Биткойн и свързани с криптовалути дейности през април 2018 г., въпреки че компаниите все още са в състояние да изследват блокчейн решения за извършване на международни плащания по-бързо, по-евтино, по-ефективно и сигурно.
Дигиталната банкова платформа SoFi Technologies се завръща с пълна сила в криптовалутния сектор, като подновява услугите си за крипто търговия и блокчейн, след като се оттегли от сектора в края на 2023 г.
Нови данни за личните потребителски разходи (PCE) — предпочитаният индекс за инфлация на Федералния резерв — показват, че инфлацията бележи ръст през май, което може да отложи дългоочакваното понижение на лихвите от Фед до септември или по-късно.
Председателят на Федералния резерв Джером Пауъл отново е под натиск, този път с поредната критика от Доналд Тръмп за решението на Фед да запази лихвените проценти без промяна през юни.
Авторът на книги за лични финанси Робърт Кийосаки призовава инвеститорите да преосмислят подхода си към парите, тъй като дигиталните активи променят икономическия пейзаж.