Celsius, централизирана платформа за кредитиране с криптовалути, твърди, че е изплатила над 250 милиона долара награди на своите 415 000 потребители, подчертавайки бързия растеж на блокчейн протоколите за кредитиране.
Celsius обяви това постижение в прессъобщение в понеделник, като подчерта значителния ръст на компанията през последните две години.
„Celsius остава една от най-бързо развиващите се финансови компании, тъй като постига нови етапи седмица след седмица“, казаха от компанията.
За разлика от децентрализираните финансови протоколи, Celsius предлага централизирана алтернатива, която позволява на потребителите да депозират криптоактиви на своята платформа. Депозираните активи се отпускат на борси и маркетмейкъри, като по-голямата част от лихвените плащания се разпределят на вложителите.
До ноември 2020 г. Celsius са изплатили над $80 милиона крипто награди на вложителите. Тази цифра изглежда се е увеличила повече от три пъти, съдейки по прессъобщението от понеделник.
Потребителите на Celsius имат възможността да печелят седмични награди до 18,5% APR от над 40 криптоактиви. Сега компанията управлява над $8 милиарда в крипто активи.
Алекс Машински, съосновател и главен изпълнителен директор на Celsius, каза:
Celsius е създаден, за да действа в най-добрия интерес на общността и ние постоянно предоставяме честни, прозрачни и възнаграждаващи финансови услуги.
Продължаващият растеж на Celsius помогна на Машински да заеме място в Топ 100 на Cointelegraph за 2021 г.
Машински не само помогна да се постави мрежата на Celsius на картата през 2020 г., но той допринесе за осигуряването на допълнителни $20 милиона за краудфандинг от над 1,000 инвеститори. Родният токен на платформата, CEL, значително надмина повечето повечето криптовалути през миналата година.
Чанпен Джао (CZ), основател на Binance, наскоро се обърна към криптовалутната общност за насоки как да разпредели над $1 милион, натрупани в адрес на портфейл за дарения, който някога е използвал.
Уорън Бъфет изрази загриженост за американската икономика, предупреждавайки, че стабилността и покупателната способност на долара са уязвими.
Въпреки че тези мита могат да променят динамиката на търговията, от Goldman посочиха, че канадските производители, които нямат алтернативни купувачи, вероятно ще трябва да поемат голяма част от допълнителните разходи чрез по-ниски цени, за да запазят достъпа си до пазара на САЩ.
Русия затяга контрола върху регулирането на криптовалутите, като Върховният съд се готви да класифицира дигиталните активи като собственост при наказателни дела.