През октомври няколко високопрофилни пробива в сигурността на криптовалутите допринесоха за загуби в цялата индустрия в размер на близо $130 милиона.
Сред значимите инциденти се съобщава, че на 11 октомври потребител на криптовалута е загубил 15,079 fwDETH, равняващи се на около $36 милиона, след като е станал жертва на фишинг атака.
Междувременно крипто борсата М2 разкри хакерска атака на стойност $13.7 милиона, като нападателите са източили горещите ѝ портфейли с активи, включително Биткойн, Етериум и Solana. М2 увери потребителите, че проблемът е разрешен и средствата са напълно възстановени.
През октомври се наблюдаваше рязко нарастване на загубите на криптовалути, предимно от измами при излизане от системата, т.нар. „флаш заем“ и и други нарушения на сигурността, както е документирано от фирмата за блокчейн сигурност CertiK. Най-големите загуби произтичат от експлойти на протоколи, възлизащи на $127 милиона. Radiant Capital, платформа за отпускане на заеми, претърпя най-големия удар през месеца, който доведе до загуба от над $50 милиона.
След атаката Radiant временно преустанови дейността на пазарите си BNB Chain и Arbitrum, като по-късно разкри, че пробивът се дължи на атака със злонамерен софтуер, който е компрометирал устройствата на няколко основни разработчици.
За да повиши сигурността, оттогава Radiant преструктурира собствеността си върху протоколите съгласно договор за времеви блокаж, изискващ 72-часово забавяне на всички промени. Въпреки че загубите през октомври представляват леко увеличение на месечна база, те отбелязват значителен спад в сравнение с пиковите загуби от $324.7 милиона през май.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.