Анализаторът Джейсън Пицино проучва дали крипто пазарът може да отбележи по-нататъшни спадове.
В неотдавнашния си видеоклип Пицино предположи, че пазарът може да е достигнал най-ниската си точка. Той отбеляза, че общата пазарна капитализация се е възстановила, след като е достигнала нивото на 50% корекция на седмичната графика – ключов технически индикатор, който често сигнализира за потенциално обръщане на тенденцията.
Това ниво на корекция бележи важно ценово равнище, при което много инвеститори очакват, че пазарът може да се стабилизира или да се възстанови.
Пицино отбеляза, че времето, необходимо на пазара да се свие напоследък, съвпада плътно с предишния период на възходящо движение.
Той подчерта, че пазарът е имал подобен 21-26-седмичен цикъл на растеж, последван от съответен спад, което предполага, че настоящият низходящ тренд може би завършва балансиран цикъл. Тази времева симетрия често показва, че се наблюдава преход, който потенциално създава предпоставки за възстановяване.
Освен това Пицино цитира крипто индекса на страха и алчността, който измерва пазарните настроения. Индексът отчита екстремен страх – състояние, което обикновено се свързва с препродадени пазари и потенциални възможности за покупки.
В комбинация със силните обеми на търговия по време на последните ценови движения, тези показатели подсказват, че неотдавнашната пазарна корекция може да е към своя край. Ако тези тенденции се запазят, това може да е сигнал за началото на нова възходяща фаза за криптовалутите.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.