Последните 2 дни възвърнаха бичия оптимизъм, като общата пазарна капитализация се върна на ниво от $3.52 трилиона
Биткойн се завърна в ценовия диапазон около $100,000, като за последните 48 часа цената отчита 5% ръст. Водещият дигитален актив си върна този диапазон след 8 дневен период на понижение, достигайки най-ниската си точка за годината от $90,000. Най-голямата крипто борса в САЩ въведе отново ВТС заеми. За да улесни процеса на отпускане на заеми, Coinbase си партнира с децентрализиран финансов протокол.
Макар че понастоящем Биткойн доминира на пазара, анализаторите предполагат, че ако задържи над $100,000, алткойните биха могли постепенно да наберат сила до началото на 2025 г. Алткойн сезонът е често споменавано явление, което се задържа сред крипто ентусиастите,а текущият бичи възход засилва ентусиазмът за потенциален алткойн сезон.
Експерти в бранша твърдят, че редица компании предприемат действия за пускане на собствени алткойн ETF-и. След спот Биткойн и Етериум ETF, обществото с нетърпение очаква следващото одобрение. Джеймс Сейфарт разкри, че Canary Capital е актуализирала своeтo S-1 заявление за Лайткойн ETF, което е сигнал за потенциално повишено внимание от страна на Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ.
XRP успя да пробие и вече има нова най-висока стойност. Регистрирайки $3.38, това поставя нов рекорд подобрявайки $3.30 от 05.01.2018 година. Растежът се дължи на засиленото институционално доверие, стимулирано от скорошните правни победи срещу SEC, както и наближаването на встъпването на про-крипто управлението на Доналд Тръмп. Също така се засилват спекулациите за одобрение на спот XRP борсово търгуван фонд (ETF), който според JPMorgan се очаква да привлече $8 милиарда. Появи се и информация, в която се твърдим че Доналд Тръмо обмисля създаването на национален крипто резерв с участието на Биткойн, XRP и Solana.
Редица държави и институции обявивха нови регулаторни иницитави, предприемайки дествия за активно участие в сферата на дигиталните активи. Южна Корея обяви планове за нова нормативна рамка, която да обхване цялата среда и да балансира сигурността на инвеститорите с потенциала за растеж на индустрията. От друга страна регулаторните органи в Ню Йорк и Обединеното кралство обявиха нова инициатива – „Трансатлантически регулаторен обмен „(TRE), която се фокусира върху създаването на единни стандарти за регулиране на дигиталните активи и платежните системи. Бившият министър председател на Тайланд призова за прием на стабилните монети, а Министерството на държавната хазна и икономическото планиране на Кения публикува два документа за консултация с гражданите.
Последните новини за оптимистични, а светът се подготвя за смяната на американският президент, която се очаква да бъде катализатор на бичия пазар през 2025 година.
От повече от десетилетие все повече държави се стремят да намалят зависимостта си от щатския долар в световната търговия.
След като приключи 2024 г. с високи резултати, крипто пазарът се сблъска с рязка корекция в началото на 2025 г. Ентусиазмът, който бе подхранван от благоприятния макро фон – включително президентската победа на Доналд Тръмп и позитивните сигнали от Федералния резерв на САЩ.
Тъй като златото достига нови рекорди, много крипто ентусиасти търсят диверсификация, като инвестират в благородния метал.
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.