Основателят и изпълнителен директор на крипто инвестиционната компания BKCM, Брайън Кели, заяви, че Биткойн ETF (борсово търгувани фондове) едва ли са необходими за развитието на екосистемата, като се има предвид, че монетата вече е налична на регулирани платформи като Fidelity и TD Ameritrade.
Кели направи своите забележки по време на интервю за CNBC, публикувано на 11-и октомври, като обясни:
Имате компании като Fidelity и TD Ameritrade, които започват да се промъкват в това пространство. Така че в крайна сметка ще можете да купувате биткойн в обикновен брокерски акаунт или поне ще изглежда като обикновен брокерски акаунт. Така че съм по-малко загрижен за нуждата от Биткойн ETF в този момент.
Той също така посочи, че решението на Комисията за търговия със стокови фючърси на САЩ (CFTC) за определяне на Етериум като стока оказа значително влияние върху пространството, добавяйки:
Това, че CFTC обявиха Етериум за стока е нещо сериозно за пространството. Дава ни регулаторна яснота. […] Това отваря вратата на институциите да влязат. […] Всички се чудят ‘ами ако го забранят?’ […] CFTC казаха ‘все още няма да го забраняваме, ние ще го регулираме’.
През май Кели също заяви, че предстоящото намаляване на блок наградите, което ще дойде заедно със следващия халвинг, може да помогне за повишението на цената на Биткойн през следващите месеци.
Както бе съобщено на 9-ти октомври, Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ отхвърли предложението на Bitwise Asset Management за Биткойн ETF.
Биткойн продължава да привлича вниманието, след като премина границата от $111,000, а някои анализатори вече прогнозират още по-значителни възходи до края на тримесечието.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Историческият скок на Биткойн над $111,000 тази седмица поднови спекулациите за това докъде може да стигне ралито – някои анализатори вече прогнозират $200,000 до края на 2025 г.
Робърт Кийосаки не се включва в Биткойн, защото е модерно – той го вижда като отговор на сринатата финансова система.