Начало » Други » Крипто обмените и проблемите, пред които са изправени

Крипто обмените и проблемите, пред които са изправени

07.05.2018 20:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Крипто обмените и проблемите, пред които са изправени

Но преди потребителите да могат да започнат да празнуват, има сериозен проблем.

Децентрализираните борси се изнесоха от R&D фазата и приемат ранни осиновители

Накратко, децентрализираната борса се нуждае от ликвидност, за да получите осиновяване. Но за да получи осиновяване, ликвидността трябва да е добра. Това е факт, признат дори от онези, които виждат потенциала в по-високо технологични търговски предложения.

Но в по-широк смисъл, струва си да видим как централизираните обмени решават този проблем. Често те сключват сделки с маркет мейкъри, за да ги стимулират да създават ликвидност. Тези стимули обикновено идват под формата на отстъпка или възнаграждение.

Някои централизирани обмени дори използват временни стратегии за решаване на проблема. Като например пазарите, които се занимават със собствен капитал, и основно ще възпроизвеждат книги от други по-ликвидни борси, за да се опитат да привлекат търговци.

Има някои практически проблеми: децентрализираният обмен се ограничава само до търговията с криптовалути. Това означава, че хората всъщност не могат да използват редовни американски долари, за да си купят токени. Първо трябва да отидат на регулирана борса, за да купят щатски долари (или други валути, обезпечени с държавно управление), за да купуват BTC или етер.

След това, с Биткойн или Етер, те могат да отидат на децентрализирана борса, за да купят монети. На тези, които са запознати с по-лесните за използване решения на Уолстрийт, това може да изглежда малко прекалено.

Както казва Даниел Каури, изпълнителен директор на Pactum Capital:

„Повечето инвеститори / търговци са уплашени от“ bitcoin „. Така че да ги карат да прескачат обръчи, за да търгуват на децентрализирана борса, за да търгуват с монета с малка пазарна капитализация, докарва много хора до отказ“.

Каури го характеризира като въпрос на разход и полза. По същество повечето токени не правят много по отношение на обема, което прави поставянето на препятствия още по-явно.

Все пак онези, които работят за привеждане на бизнес модела в по-добро състояние, го виждат по различен начин.

AirSwap използва система от бюлетини, която емулира начина, по който традиционните валутни търговци си взаимодействат помежду си.

Платформата заменя традиционната книга за поръчки с вид търсачка, наречена „indexer“. С нея търговците могат да обявят намерението си да търгуват, което ги прави откриваеми за техните връстници, използвайки интелигентни договори. Понастоящем тя търгува около 25 монети и този брой се разраства.

По този начин съоснователят на AirSwap Don Mosites вярва, че този избор е достатъчен, за да се преодолеят проблемите, обсъждани от Каури.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Пазарните шансове за рецесия в САЩ през 2025 г. регистрират спад

Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.

05.07.2025 19:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто инвеститорите масово одобряват крипто политиката на Тръмп

Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.

05.07.2025 19:04 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Предстои крах на фиатните пари, а Биткойн може да е спасението според милиардер

Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.

05.07.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Доналд Тръмп подписа исторически законопроект: Какво означава това за крипто пазара

Президентът на САЩ Доналд Тръмп официално подписа мащабния си политически законопроект, превръщайки го в закон и утвърждавайки един от най-съществeните законодателни актове от неговото управление.

05.07.2025 10:02 3 мин. четене Kosta Gushterov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.