Очакваният следващ президент на федералната банка в Ню Йорк заяви, че криптоваутите "не минават успешно основния тест за това какво трябва да бъде една валута", съобщава CNBC на 20-ти април.
Джон Уилямс, който понастоящем е шеф на федералната банка в Сан Франциско, каза по време на своя реч в петък, че валутата трябва да бъде „нещо с запас от стойност“. Той добави, че валутите трябва да бъдат гъвкави, за да подкрепят различни икономически и финансови условия. Уилямс изрази загриженост за проблемите с незаконната дейност в крипто обществото, като каза:
„Инсталацията или институционалното споразумение около Биткойн и други криптовалути, преди имат проблеми с измамите, проблеми с прането на пари, финансирането на тероризма. Има много проблеми там … Идеята за предлагането на валута и мисленето за валута наистина принадлежи повече в сферата на държавните и централните банки. Моето мнение е, че това е по-скоро обещание за технология.“
Уилямс, който е прекарал по-голямата част от кариерата си в централното банкиране, свободно призна, че е „много предубеден“ срещу криптовалутите. Очаква се Уилямс да оглави Нюйоркската федерална банка през юни, когато настоящият президент Уилям Дъдли ще се оттегли.
Между 12-те федерални банки в системата на САЩ, Федералната банка в Ню Йорк и нейният президент се считат,че са „на първо място сред равни“. Клона в Ню Йорк е най-големият по активи и най-активен по обем. Докато паричната политика на САЩ се решава от Управителния съвет на федералната банка във Вашингтон, федералната банка в Ню Йорк е там, където се прилага.
Регулаторната структура, свързана с криптовалутите в САЩ, все още е неясна, което затруднява крипто бизнесите, да знаят къде стоят в очите на регулаторите. Както съобщи Cointelegraph, някои от най-големите инвеститори призоваха Комисията за ценни книжа и фондови борси (SEC) да „разхлабят“ регулациите и да предоставят изключения за ICO.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.