Очакваният следващ президент на федералната банка в Ню Йорк заяви, че криптоваутите "не минават успешно основния тест за това какво трябва да бъде една валута", съобщава CNBC на 20-ти април.
Джон Уилямс, който понастоящем е шеф на федералната банка в Сан Франциско, каза по време на своя реч в петък, че валутата трябва да бъде „нещо с запас от стойност“. Той добави, че валутите трябва да бъдат гъвкави, за да подкрепят различни икономически и финансови условия. Уилямс изрази загриженост за проблемите с незаконната дейност в крипто обществото, като каза:
„Инсталацията или институционалното споразумение около Биткойн и други криптовалути, преди имат проблеми с измамите, проблеми с прането на пари, финансирането на тероризма. Има много проблеми там … Идеята за предлагането на валута и мисленето за валута наистина принадлежи повече в сферата на държавните и централните банки. Моето мнение е, че това е по-скоро обещание за технология.“
Уилямс, който е прекарал по-голямата част от кариерата си в централното банкиране, свободно призна, че е „много предубеден“ срещу криптовалутите. Очаква се Уилямс да оглави Нюйоркската федерална банка през юни, когато настоящият президент Уилям Дъдли ще се оттегли.
Между 12-те федерални банки в системата на САЩ, Федералната банка в Ню Йорк и нейният президент се считат,че са „на първо място сред равни“. Клона в Ню Йорк е най-големият по активи и най-активен по обем. Докато паричната политика на САЩ се решава от Управителния съвет на федералната банка във Вашингтон, федералната банка в Ню Йорк е там, където се прилага.
Регулаторната структура, свързана с криптовалутите в САЩ, все още е неясна, което затруднява крипто бизнесите, да знаят къде стоят в очите на регулаторите. Както съобщи Cointelegraph, някои от най-големите инвеститори призоваха Комисията за ценни книжа и фондови борси (SEC) да „разхлабят“ регулациите и да предоставят изключения за ICO.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.