Баладжи Сринивасан, известен инвеститор в рисков капитал и главен технически директор в Coinbase, заяви, че крипто навлиза в технологичния мейнстрийм.
Синoвете на Сундар Пичай и Сергей Брин копаят крипто. Facebook прави блокчейн. Square имат много добро съхранение на данни с отворен код. Microsoft, Amazon, Google Cloud – всички тези компании предприемат действия в блокчейн пространството и използват все повече блокчейн решения.
Крипто навлиза в технологичния мейнстрийм.
От началото на 2018 г., без да се отразява корекцията от 73% на пазара на криптовалути, при която общата оценка на крипто намалява от $800 милиарда до $210 милиарда, пазарът на криптовалути и блокчейн сектора показаха значителен напредък по отношение на институционализирането на възникващ клас активи, структурата и укрепването на основните технологии на крипто.
Като технология за обработка на данни, блокчейн дава възможност за сегрегация и съхранение на данни в серия от блокове в peer-to-peer процес. Но за да се гарантира, че участниците със злонамерени идеи са съответно наказвани за извършване на измамна дейност, е необходима стимулираща система под формата на криптовалута в блокчейн мрежа.
За да се разбере по-добре необходимостта, структурата и децентрализираната природа, все по-голям брой институции, технологични конгломерати и ентусиасти са започнали да копаят криптовалути, които поддържат големи блокчейн мрежи.
Наскоро бе съобщено, че съоснователят на Google Сергей Брин и главният изпълнителен директор Сундар Пичай публично заявяват, че техните синове копаят етери – родната криптовалута на Етериум блокчейн протокола.
Пичай отбелязва, че неговият 11-годишен син разбира концепцията за Етериум и консенсусните валути по-добре от фиатната валута, вероятно поради сложността на връзките и централизацията, участващи в създаването, разпространението и експлоатацията на фиатните пари.
Преди това Fidelity Investments, четвъртият по големина мениджър на активи в света с повече от 7 трилиона активи под управление, също са добивали Биткойн и етериум, за да се възползва от концепцията за копаене и нужността от криптовалути.
Fidelity Investments създават Fidelity Digital Assets, предоставяйки услуги за попечителство на класа активи, за да помогне на институционалните инвеститори да инвестират на пазара.
Square, платежният гигант на стойност $30 милиарда, управляван от главния изпълнителен директор на Twitter, Джак Дорси, наскоро отвориха своя код, който обработва средствата за студено съхранение.
Като децентрализирана и peer-to-peer мрежа, блокчейн е разработена и поддържана от група разработчици на отворен код, които предлагат промени в кода и подобрения в хранилища на кодове като GitHub.
Миналия месец Octoverse съобщи, че Етериум се е превърнал в петият най-бързо развиващ се проект с отворен код в света, заедно с Microsoft Azure и Spyder.
Възходът на криптовалутите като признат клас активи и блокчейн технологията като един от основните стълбове на четвъртата индустриална революция, доведе институциите и индивидите да преосмислят начина, по който работи глобалната парична система и начина, по който информацията може да бъде обработена като peer-to-peer.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.