Крипто кит стана жертва на фишинг атака и изгуби $55 милиона в стабилни монети DAI.
На 20 август потребителят несъзнателно е разрешил неправомерна транзакция, която е прехвърлила собствеността върху средствата му в рамките на Maker протокола.
Опитите за възстановяване на активите са се провалили, след като нападателите бързо са прехвърлили сумата, разменяйки част от нея за Етериум.
Компанията за блокчейн анализи Lookonchain обърна внимание на инцидента, като посъветва да се внимава при одобряването на транзакции. Фишинг атаките, които подмамват потребителите да предоставят достъп до портфейлите си, са все по-успешни.
Докладите сочат, че само през първата половина на 2024 г. от подобни измами са били загубени близо $500 милиона.
При сходен инцидент австралийските власти разследват фишинг схеми, които са били насочени към 2,000 крипто портфейла. Усилията за борба с тези измами са довели до премахването на хиляди фалшиви платформи и връзки.
McAfee е открила нов зловреден софтуер за Android, наречен SpyAgent, който може да краде частни ключове, съхранявани в скрийншоти и снимки на смартфоните.
Подкрепата на известни личности може да повлияе на успеха на даден крипто проект, но не гарантира неговата легитимност.
Властите в провинция Анхуей, Китай, наскоро разбиха голяма престъпна организация, която е използвала платформи за криптовалути за пране на значителни финансови средства.
Scam Sniffer съобщи за неотдавнашен случай, при който човек е загубил $1 милион в криптовалути, като по погрешка е копирал фалшив адрес от историята на транзакциите си.