Крипто кит стана жертва на фишинг атака и изгуби $55 милиона в стабилни монети DAI.
На 20 август потребителят несъзнателно е разрешил неправомерна транзакция, която е прехвърлила собствеността върху средствата му в рамките на Maker протокола.
Опитите за възстановяване на активите са се провалили, след като нападателите бързо са прехвърлили сумата, разменяйки част от нея за Етериум.
Компанията за блокчейн анализи Lookonchain обърна внимание на инцидента, като посъветва да се внимава при одобряването на транзакции. Фишинг атаките, които подмамват потребителите да предоставят достъп до портфейлите си, са все по-успешни.
Докладите сочат, че само през първата половина на 2024 г. от подобни измами са били загубени близо $500 милиона.
При сходен инцидент австралийските власти разследват фишинг схеми, които са били насочени към 2,000 крипто портфейла. Усилията за борба с тези измами са довели до премахването на хиляди фалшиви платформи и връзки.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.