В отговор на голяма кибератака WazirX, известна крипто борса в Индия, стартира програма за възнаграждения, чиято цел е да замрази и възстанови откраднатите активи.
От борсата споделиха няколко стъпки в социалната платформа X (Twitter), които са предприели след атаката като са подали жалба в местната полиция, уведомявайки звеното за финансово разузнаване (FIU) и CERT-In за инцидента.
Освен това Нишал Шети, съосновател на WazirX, съобщи чрез отделен пост, че компанията се е свързала с над 500 други борси, за да блокира адресите, свързани с откраднатите средства. Сътрудничеството от страна на тези борси е от съществено значение, тъй като откраднатите активи вероятно се движат в различни платформи.
Той спомена, че WazirX разработва програма за възнаграждения, за да насърчи физически и юридически лица да съдействат за замразяването или възстановяването на откраднатите активи. Тази инициатива е част от по-широката им стратегия за ефективно проследяване на откраднатите средства.
Екипът също така си сътрудничи с няколко експертни групи, специализирани в проследяването на крипто транзакции. Тези експерти ще осигуряват постоянно наблюдение и подкрепа по време на целия процес на възстановяване.
Шети посочи, че в момента се анализират данните, за да оцени щетите, причинени от атаката. Този анализ е от съществено значение за създаването на ефективен план за възстановяване и за гарантиране на предприемането на всеобхватни мерки за намаляване на въздействието върху клиентските средства.
Пробивът в WazirX доведе до значителна загуба от приблизително $235 милиона, което го превръща във втория по големина хак на централизирана борса в последно време, след DMM експлойта на 31 май, който доведе до загуба от $305 милиона.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.