Документ, написан от Люис Коен и съавторите му от адвокатската кантора DLx, привлича вниманието на криптообщността.
„Неизбежната модалност на правото на ценните книжа: Защо заменяемите криптоактиви не са ценни книжа“ стана популярна заради цялостното разглеждане на теста на Хауи и неговото приложение към криптоактивите.
Люис Коен и неговият екип от съоснованата от Коен фирма DLx Law са проучили съдебната практика, свързана с теста и са предложили приложение, което прави разлика между първичните и вторичните сделки в криптоиндустрията.
Неотдавнашната съдебна победа на 30 януари на криптообщността предизвика интерес към документа на Коен, озаглавен „Неизбежната модалност на правото на ценните книжа: Защо заменяемите криптоактиви не са ценни книжа“.
В статията задълбочено се разглежда тестът Хауи, създаден от Върховния съд на САЩ през 1946 г. за идентифициране на ценна книга. Тестът включва четири елемента, наричани „пронгове“, като трябва да бъдат изпълнени всички:
Тестът Хауи може да се прилага само със задна дата.
Коен и неговите съавтори твърдят, че „заменяемите криптоактиви“ не отговарят на определението за ценна книга, с изключение на тези, които са проектирани да бъдат такива.
Те продължават да твърдят, че предлагането на криптоактив на първичния пазар може да бъде ценна книга съгласно Хауи. Въпреки това те отбелязват, че към днешна дата само Telegram, Kik и LBRY са били подробно разгледани и решени дела, свързани с продажби на крипто активи за набиране на средства.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: SEC може да забранят стейкинга за инвеститорите на дребно – сподели шефа на Coinbase
Най-значимият принос на документа са възгледите му относно сделките с криптоактиви на вторичните пазари.
Авторите твърдят, че тестът Хауи следва да се приложи отново към продажбите на криптоактиви на вторични пазари, като например Coinbase или Uniswap. Те твърдят, че в по-голямата си част криптовалутите няма да отговарят на определението на теста на вторичния пазар, тъй като самото притежание на актив не създава правна връзка между собственика на токена и субекта, който го е създал. Вторичните транзакции не отговарят на втория елемент от теста на Хауи, който изисква наличието на трета страна.
Авторите на статията проведоха изчерпателно проучване на решенията, свързани с Хауи, и приканиха обществеността да добави всякакви други релевантни дела към техния списък в LexHub GitHub.
Те обсъдиха политиката на Комисията по ценните книжа и фондовите борси, съответните прецеденти, законите за ценните книжа и фондовите борси и блокчейн технологията в над 100 страници плюс приложения. За да достигнат до заключенията си, авторите са прегледали 266 решения на федералните апелативни съдилища и Върховния съд.
Дългоочакваният законопроект, целящ регулирането на стабилните монети, ще бъде гласуван в Сената през май, според Politico.
Правителството на Обединеното кралство представи нов пакет от предложени регулации за дигиталните активи, чиято цел е да се постигне баланс между технологичния напредък и по-силна защита срещу финансови злоупотреби.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.