Решението на Уорън Бъфет да предаде щафетата бележи края на една легендарна ера в корпоративна Америка, затваряйки 60-годишна глава, през която той превърна затруднена текстилна компания в една от най-ценните корпорации в света.
Откакто пое контрола над Berkshire Hathaway през 1965 г., Бъфет, заедно с покойния си партньор Чарли Мънгър, превърна компанията в гигант с капитал от $1 трилион и портфолио, което обхваща почти всеки сектор на американската икономика.
От застрахователни гиганти като Geico и железопътни компании като BNSF до емблематични потребителски марки като Dairy Queen и See’s Candies, Berkshire се превърна в символ на дългосрочна стойност и бизнес проницателност.
Базирана в Омаха, Небраска – родния град на Бъфет и Мънгър – компанията днес е дом на близо 200 бизнеса и е дълбоко вплетена в тъканта на американската търговия.
Легендарният статут на Бъфет като „Оракулът от Омаха“ произтича не само от изключителните му инвестиционни постижения, но и от прямите му съвети и известния му скромен начин на живот.
Неотдавнашното решение на американския президент Доналд Тръмп да награди най-големите притежатели на неговата лична криптовалута с ексклузивен достъп до вечеря в Белия дом предизвика остра критика от двете страни на политическия спектър, включително и сред републиканците.
Срещата между Крис Ларсен от Ripple и комисаря на SEC Пол Аткинс предизвика нови спекулации за напредък в дългогодишния правен спор между блокчейн компанията и Комисията за ценни книжа и борси на САЩ.
Ark Invest, водена от Кати Ууд, променя курса си. Въпреки че все още е оптимистична за дългосрочната траектория на Биткойн, компанията предприе рязка промяна в стратегията си спрямо акциите.
Крипто пазарът бързо се разраства. Според CoinGecko, повече от половината от всички дигитални токени, пуснати на пазара от 2021 г. насам, вече са изчезнали – около 3.7 милиона провалили се проекта, или 52.7% от регистрациите в GeckoTerminal.