Американският окръжен съдия Уилям Х. Орик нареди на Kraken, известната борса за криптовалути, да отговори на обвиненията на SEC за нарушения на закона за ценните книжа в срок от 20 дни.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) твърди, че Kraken работи като нерегистрирана борса за ценни книжа, предлагайки дигитални активи, които счита за инвестиционни договори, като по този начин попада в обхвата на законите за ценните книжа.
Това е част от по-широката репресия на председателя на SEC Гари Генслер срещу крипто платформи, за които се твърди, че не спазват съществуващите разпоредби за ценни книжа.
Kraken твърди, че дигиталните токени не трябва да се класифицират като ценни книжа и че SEC няма правомощия да ги регулира. Решението на съда да продължи делото обаче показва, че Kraken може да се изправи пред продължителна правна битка. Това се случва в особено труден момент за борсата, която търси финансова подкрепа за потенциално първично публично предлагане.
Случаят подчертава несъответствията в правните решения относно дигиталните активи. Докато някои съдилища, като това в Манхатън, са постановили, че определени токени (напр. XRP) не са ценни книжа, когато се продават публично, други дела, като тези, свързани с Terraform Labs и Coinbase, са на страната на SEC.
McAfee е открила нов зловреден софтуер за Android, наречен SpyAgent, който може да краде частни ключове, съхранявани в скрийншоти и снимки на смартфоните.
Подкрепата на известни личности може да повлияе на успеха на даден крипто проект, но не гарантира неговата легитимност.
Властите в провинция Анхуей, Китай, наскоро разбиха голяма престъпна организация, която е използвала платформи за криптовалути за пране на значителни финансови средства.
Scam Sniffer съобщи за неотдавнашен случай, при който човек е загубил $1 милион в криптовалути, като по погрешка е копирал фалшив адрес от историята на транзакциите си.