Въпреки очевидното пренебрежение на Бъфет към крипто и финтех, две инвестиции на стойност $ 300 милиона в две финтех платежни фирми предполагат, че Berkshire Hathaway може да са готови да се присъединят към криптосферата.
В понеделник Wall Street Journal (WSJ) съобщи, че международният инвестиционен конгломерат на Уорън Бъфет, Berkshire Hathaway се спряга, че е инвестирал близо $600 милиона в две финтех фирми, фокусирани върху нововъзникващите пазари.
Бъфет, който е известен крипто скептик, също изразява своята непрязън към криптовалутите и казва, че „Биткойн не е инвестиция“, тъй като „не произвежда нищо“. Той вярва, че „BTC е отрова и нито е валута, нито начин за инвестиране„. Следователно има смисъл, че най-новите инвестиции са управлявани от Тод Комбс, който е един от двата портфейлни мениджъри на Berkshire.
През август Berkshire инвестира $300 милиона в Paytm, най-големият доставчик на мобилни разплащания в Индия, а миналата седмица фирмата харчи $300 милиона за закупуване на IPO акции в бразилския процесор за плащания StoneCo. Тези инвестиции повишават вниманието, тъй като инвеститорите отдавна са размишлявали в каква посока ще предприеме фирмата в отсъствието на Бъфет, тъй като се смята, че акциите на Berkshire Hathaway имат премия благодарение на „оракула“ на блестящото лидерство на Омаха.
Освен това е известно за Бъфет, че прави инвестиции предимно в компании като Coca-Cola, Wells Fargo, Bank of America и Phillips 66. Сегашните инвестиции във финтех компании представляват нехарактерно отклонение от традиционните инвестиции на Berkshire.
Разбира се, Бъфет вече коментира, че инвестициите в техния сектор са отстранени от неговия опит. От друга страна, Комбс има голям опит с инвестирането в технологичния сектор, тъй като управлява хедж фонд със значителни инвестиции в сектора и сега има място в борда на Paytm.
Понастоящем, Berkshire Hathaway разполага със $711,9 милиарда управлявани активи (AUM) и тези неотдавнашни инвестиции показват, че Berkshire „разширява“ разпределенията в сектора на портфолиото си.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.