Компанията за блокчейн анализи Arkham въведе програма за възнаграждения, целяща да разкрие самоличността на лицата, които стоят зад крипто портфейли, свързани с измама с дигитални активи.
В неотдавнашно съобщение в социалната медийна платформа X, Arkham, известна с опита си в разкриването на крипто транзакции, разкри, че предлага четири награди в партньорство с Restore the Republic (RTR).
Една от наградите е конкретно насочена към идентифициране на собственика на всеки портфейл, участвал в „sniping“ дейностите около старта на RTR – меме токен, тематично свързан с Доналд Тръмп.
От Arkham предлагат награда в размер на $50,000. Екипът на RTR е създал и финансирал серия от награди за откриване на самоличността и съответната информация относно собствениците на четири конкретни портфейла, които са участвали в „sniping“ дейности с RTR.
В този контекст sniping се отнася до форма на търговия с вътрешна информация, при която определени субекти получават нечестно предимство, като придобиват големи количества от дадена монета на ниска цена, преди широката общественост да има достъп до нея.
От аналитичната компания твърдят, че наградите ще бъдат присъдени на всеки, който може да идентифицира или предостави солидни, проверими доказателства, водещи до идентифициране на собствениците на портфейла.
Възходът и последвалият спад на RTR съвпаднаха с изявлението на сина на Доналд Тръмп, Ерик, който намекна за стартирането на „нещо голямо“ в пространството на децентрализираните финанси (DeFi), като същевременно дистанцира както себе си, така и бившия президент от меме монетата.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.