Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) поиска четиримесечно удължаване на срока за установяване на фактите в съдебната битка с Coinbase, с което крайният срок бе удължен до февруари 2024 г. - след президентските избори в САЩ.
Това искане породи спекулации, че забавянето може да е политически мотивирано. В писмото си до съдия Катрин Файла SEC обосновава удължаването, като се позовава на големия обем на съответните документи, които възлизат на над 133,000 файла.
There’s progress in our FOIA suit against FDIC to get the “pause letters” sent to financial institutions “suggesting” they debank crypto firms. The Court ordered them to give up a “Vaughn Index,” a sort of FOIA privilege log. Inch by inch, we will get to the truth of Chokepoint…
— paulgrewal.eth (@iampaulgrewal) September 19, 2024
Въпреки че Coinbase се съгласи с удължаването, това е първото забавяне по дело с потенциално значими последици за крипто индустрията. Критиците твърдят, че SEC може да използва забавянето, за да избегне допълнителен контрол, тъй като политическото напрежение относно регулирането на криптовалутите се увеличава. Агенцията вече се сблъска с отпор след загубата си по делото Ripple и подхода си към регулирането на криптоактивите.
Докато SEC настоява за повече време, Coinbase активно се стреми към прозрачност в отделно съдебно дело. Главният юридически директор Пол Гревал е подал иск по Закона за свобода на информацията (FOIA) срещу FDIC, опитвайки се да разкрие дали американските регулатори са оказвали натиск върху банките да прекъснат връзките си с крипто компании. Гревал има за цел да използва разпоредения от съда индекс на Вон, за да придобие представа за действията на FDIC.
Политическите фигури продължават да обсъждат крипто регулирането, като демократите се противопоставят на неотдавнашните двупартийни законопроекти за криптовалутите, а представителят на републиканците Ричи Торес оспорва подхода на Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) към етикетирането на Етериум като ценна книга. Случаят продължава да привлича вниманието, тъй като регулаторният пейзаж за криптовалутите остава предмет на спорове.
Квантовите хедж фондове се сблъскват със значителни предизвикателства поради исканията за допълнително обезпечение, предизвикани от значителния ръст на китайските акции, което се отразява особено на шорт позициите.
Виталик Бутерин, съосновател на Етериум, нашумя със значителна крипто транзакция, включваща продажбата на различни меме монети и USDT, като ги преобразува в ETH.
Седем големи финансови институции, сред които JPMorgan Chase и Bank of America, очакват златото да достигне нови върхове до 2025 г.
Взаимодействието с регулаторните органи е от съществено значение за индустрията за добив на Биткойн (BTC).