Кристи Голдсмит Ромеро, комисар на Комисията по търговия със стокови фючърси, изнесе реч в Лондон, в която акцентира върху незаконното използване на дигиталните активи.
Според Ромеро анонимността, осигурявана от криптовалутите, създава рискове за националната сигурност, позволявайки на киберпрестъпниците да финансират тероризма, търговията с наркотици, дарк уеб пазарите, перачите на пари и злонамерени дейности, контролирани от различни държави.
Въпреки това разследващите агенции като ФБР, Министерството на финансите и данъчната служба успешно са проследявали и арестували престъпници, извършили крипто престъпления.
Въпреки че неотдавнашен обзор на Министерството на финансите установи, че престъпниците все още използват фиатна валута за извършване на незаконни транзакции, Ромеро смята, че анонимността е ключова за случаите на незаконно използване на крипто.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето защо доларът се разпада, според Илон Мъск
Главният изпълнителен директор на CoinRoutes Дейв Уайсбъргър твърди, че дигиталните активи са по-лесни за проследяване от традиционните активи и трябва да има баланс, който да защитава финансовата неприкосновеност и същевременно да спира незаконните транзакции.
Ромеро призова частния сектор и международните правителства да координират действията си, за да запазят глобалната финансова система защитена от незаконни финанси.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.