Политическите кандидати в Колорадо скоро ще могат да приемат криптовалути за кампаниите си, според Denver Post на 17-и май.
Държавният секретар Уейн Уилямс направи предложение за допускане на дарения в криптовалути за политически кампании. Федералната избирателна комисия на САЩ (FEC) вече одобри приемането на Биткойн като народни дарения за политически кампании. Това дава на кампанията 10 дни, за да прехвърли даренията в криптовалута.
Даренията в крипто ще бъдат третирани като дарения в брой, като стойността се определя в момента на даряването.
Докато подобни дарения могат да изглеждат практични за дарителя, заместник-държавният секретар на Колорадо заяви:
Няма да има счетоводни проблеми, потенциално за кампании, които искат да го използват. Въпреки това, Staiert също така добави, че “ FEC го прави сега, така че ние просто отиваме заедно за каране.“
Колорадо няма да бъде първият щат в САЩ, който дава възможност за дарения за политически кампании с криптовалути. Първият е Ню Хемпшир, който започна да позволява на кандидатите да приемат вноски в криптовалута през 2014-та.
По-рано този месец част от държавното законодателство за създаване на насоки за идентифициране на крипто токени е гласувано в Държавния сенат в Колорадо, което някои възприемат като удар за блокчейн иновациите в държавата.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.