Имайки предвид последните новини за това как собственикът на QuadrigaCX умира и губи над 26,488 BTC, 1,000,000,000 XRP, 200,000 LTC и 429,000 ETH, трябва ли тази бройка да бъде извадена от общото предлагане, след като бъде потвърдено, че няма как да бъдат възстановени тези криптовалути?
Ако се вгледате по-отблизо в адресите на биткойн портфейли, ще намерите няколко създадени още в първите дни, със стотици, дори хиляди токени, без да се случва никаква движение. Може да се предположи, че биткойните в тези адреси са загубени завинаги без история на транзакциите в сметките. Не се знае дали собствениците са починали или просто са актуализирали компютрите си без да архивират ключовете.
Смъртта на 54-годишния крипто милиардер Матю Мелън, който почина внезапно с притежание на XRP на стойност над $500 милиона в своя крипто портфейл, без достъп до частния ключ, доведе до загубата на тези токени.
След смъртта Матю, това би означавало, че има приблизително 833 333 333 XRP, изчезнали завинаги, което със сигурност ще има ефект върху общото предлагане. (Изчислено спрямо цената на XRP от юни 2018 година)
Това са само две от публично известните крипто-смъртни случаи, които оказват голямо влияние върху общото предлагане на токени. Ами останалите криптовалути? Има изчисления, че над 10 000 души умират всяка година, без да споделят частните си ключове.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.
Бо Хайнс, главен съветник на президента на САЩ по въпросите за дигиталните активи, счита, че предстоящото законодателство за стабилните монети може да изстреля пазара на дигитални активи до безпрецедентни висоти.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.