От март насам цената на Биткойн отбеляза значителни корекции, които се дължат главно на значителни разпродажби от страна на китовете, както и на отключването на токени, което увеличи предлагането на алткойните.
В доклад на 10x Research се посочва, че тези фактори са неутрализирали положителната динамика на стабилните монети и спот Биткойн борсово търгуваните фондове (ETF).
Маркъс Тилен, основател на 10x Research, изрази оптимизъм за бъдещето на водещата криптовалута, свързвайки потенциалните увеличения на цените с възстановяването на американската икономика, продължаващото намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв и стабилните корпоративни печалби.
В доклада се посочва, че активността на китовете е оказала силно влияние върху пазарната динамика на BTC през тази година, като много големи притежатели са преместили активите си на борсите в подготовка за продажби, особено когато пазарът се приближи до пика в началото на годината.
Освен това натискът от отключването на токени утежни тези предизвикателства, като от март насам в циркулация са постъпили токени на стойност $35 милиарда. Само през октомври са отключени токени на стойност $3.9 милиарда, което е рязко увеличение спрямо предходния месец. През ноември обаче се очаква намаляване на активността по отключване.
Въпреки този натиск притокът на средства от ETF-ите и стабилните монети осигури известна пазарна стабилност, като помогна за смекчаване на по-сериозните ценови понижения.
Биткойн започна юли под натиска на по-широки макроикономически фактори, но въпреки трудното начало демонстрира впечатляваща устойчивост.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко и беден татко“, разкри на 1 юли, че е закупил още един Биткойн, потвърждавайки своята дългосрочна оптимистична позиция, дори и това да е свързано с личен риск.
Според най-новите пазарни прогнози на Standard Chartered, през втората половина на 2025 г. Биткойн ще отбележи най-силното си поскъпване спрямо долара в историята.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.