Home

Кога ще дойде моментът на токенизираните ценни книжа?

06.11.2019 22:00 3мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Кога ще дойде моментът на токенизираните ценни книжа?

Наскоро, Азиатската асоциация на индустрията за ценни книжа и финансовите пазари (ASIFMA) публикува доклад, очертаващ пътя към въвеждането на токенизирани ценни книжа във финансовия свят.

Документът, освен това, призовава за регулаторния надзор, необходим за безопасното внедряване на такива продукти.

От Bloomberg съобщават, че публикацията от ASIFMA е написана от значими финансови предприятия като Citigroup Inc., Nomura Holdings Inc., Standard Chartered Plc и PriceWaterhouseCoopers. В нея е установена обща рамка, която подробно описва ключовите въпроси, които трябва да бъдат разгледани, за да се предложат токенизирани ценни книжа на основните инвеститори.

Този нов клас ценни книжа би действал като дигитално разширение на съществуващи активи като акции или облигации. Целта ще бъде да внесем тези наследени продукти в 21-ви век с помощта на блокчейн. Както е посочено в доклада:

Връзката между традиционните финансови продукти / инструменти и блокчейн технологията предлага на заинтересованите страни надеждността на регулиран инструмент, съчетана с предимствата, които предоставя блокчейн. Тъй като обикновено се регулират като ценни книжа, те имат възможност да донесат повече доверие и подкрепа на пазара на цифрови активи.

Блокчейн базирани ползи за токенизирани ценни книжа

Ползите от употребата на разпределения леджър за обмен на тези активи включват бързина, интелигентни договори и денонощен пазар. Независимо от това, все още не са написани регулациите за такива пазари, което също е разгледано в документа.

Като цяло авторите твърдят, че токенизираният продукт трябва да се регулира по същия начин както основния актив. Те допускат, че това не винаги ще е възможно:

От гледна точка на регулацията, общото мнение е, че статутът на актив не може да се влияе от самия факт, че той е токенизиран, освен че може да добави сложност, която е от значение за неща като оповестяване на инвеститорите.

Ако основният актив е регулиран, трябва да се регулира и токенизираната му версия. Въпреки това, естеството и структурата на блокчейн екосистемата може да повлияе на степента, в която регулациите са приложими.

Регулаторните действия са ключови

В останалата част на доклада са описани различни регулаторни проблеми, както и възможни решения. Темите включват закони за монетите, данъчно облагане, лицензиране на борси, съображения за борба с прането на пари и много други.

Предвид последните регулаторни опасения, свързани с Libra и стабилните монети като цяло, очевидно има още много работа, която трябва да се свърши, преди традиционните финансови продукти да започнат да се токенизират. И все пак фактът, че толкова големи имена сега възприемат толкова сериозно перспективата, е силно оптимистичен.

Независимо от това, малко вероятно е да наблюдаваме промяна в настроенията – поне не и на този етап. В крайна сметка, новите закони ще бъдат написани и нов клас финансови инструменти ще бъдат на разположение както за институциите, така и за инвеститорите на дребно.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

БРИКС: Русия настоява за финансова независимост от МВФ

Русия насърчава партньорите си от БРИКС да създадат финансова система, независима от западни институции като Международния валутен фонд (МВФ).

11.10.2024 22:00 2мин. четене Kosta Gushterov

Южна Корея предполагаемо се насочва към одобрението на крипто ETF-и

На 10 октомври Комисията за финансови услуги (FSC) на Южна Корея обяви създаването на Комитет за виртуални активи, чиято цел е да разгледа възможностите за одобрението на борсово търгувани фондове за криптовалути (ETF).

11.10.2024 21:00 1мин. четене Kosta Gushterov

Mилениалите приемат криптовалутите като основна инвестиционна стратегия според Charles Schwab

Криптовалутите продължават да набират популярност, особено сред по-младите инвеститори.

11.10.2024 20:00 2мин. четене Kosta Gushterov

Fidelity Investments се сблъска с пробив в сигурността, засягайки десетки хиляди потребители

В резултат на скорошен пробив в системите на Fidelity Investments са били компрометирани личните данни на над 77,000 клиенти, стана ясно от подадена на 9 октомври жалба до главния прокурор на щата Мейн.

11.10.2024 18:00 2мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.