110-тият кмет на Ню Йорк, Ерик Адамс, получи първата си заплата в Биткойн миналия петък по време на пазарния срив.
Цената на Биткойн се понижи от най-високите стойности в петък от $41,000 до около $36,500 към момента на публикуване.
В светлината на спадащите цени, интервюиращ от CNN попита на 23-ти януари: Колко пари загубихте и съжалявате ли за нещо?
Наскоро назначеният кмет заобиколи въпроса, вместо това възхвали Биткойн технологията, докато прави сравнения с инвестирането в S&P 500:
Това е същото като когато инвестирах във фондовия пазар; наблюдавахме драстичен спад през 2018 г. и други пъти. Целта на Биткойн е да изпрати съобщение, че Ню Йорк е отворен за технологиите. Искаме да видим голямо количество нови технологии в град Ню Йорк и да насърчим нашите млади хора да се включат в тези нововъзникващи пазари.
Той заключи, че е развълнуван да въведе млади хора в пространството, „на които исторически е отказван достъп до тази нова технология„.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Какво правят Биткойн (BTC) китовете?
Адамс обеща, че ще получи първите си три заплати в Биткойн (BTC). В отговор на въпроса на интервюиращия, спекулантите могат да предположат, че той е загубил приблизително $5,000 в номинално изражение в долари в петък. Това предполага, че са му платени приблизително $32,000.
Важно е да се отбележи, че поради законите на Министерството на труда на Съединените щати, плащането първо е издадено във фиат като щатски долари и след това е конвертирано в дигитални валути на крипто борсата Coinbase.
Докато жестът със заплатата е обещаващ знак за Голямата ябълка, крипто регулациите в Ню Йорк са стриктни що се отнася до американските стандарти. Крипто борсата Gemini казва, че финансовият център има „вероятно най-изчерпателните и подробни крипто регулации в нацията„.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
Според нов доклад на The Telegraph Министерството на вътрешните работи на Обединеното кралство се готви да ликвидира огромно количество конфискувани криптовалути – Биткойн на стойност най-малко $7 милиарда.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.