Последните четирима заподозрени в двугодишният случай срещу предполагаемата пирамидална схема OneCoin са били дадени под съд в провинция Хунан в Китай, сряда, 23-и май.
Прокуратурата на област Джуджоу в провинция Хунан разгледа 106 души, публично обвинила 98 и възстановява около 1,7 млрд. Юана (около 266 млн. Долара) от над 20 провинции в Китай по време на делото. Обвиняемите са получили от 10 000 – 5 млн. Юана в глоби (около $ 1,500 – $ 782,000), както и четири или по-малко години затвор.
През 2016 г. китайските власти вече са конфискували над 30 млн. Долара по време на разследването на предполагаемата пирамидална схема.
Съобщава се, че организацията OneCoin – „Weika Coin“ в Китай – чийто сървър се намира в Копенхаген, Дания, работи чрез „непрекъснато привличане на нови инвеститори за реализиране на въображаеми високи печалби“ чрез „измамно застъпване“ на стойността на монетите „изкушавайки другите да инвестират огромни суми в изградения уебсайт“.
В пирамидалната схема или в организацията MLM, е имало 27 сметки за фондове, повече от 140 нива на различни цени и общо над 2 млн. Регистрирани потребителя, на територията Китай. Общо средствата, включени в схемата, са повече от 15 млрд. Юана (около 2,3 млрд. Долара). (около 2,3 млрд. Долара).
Миналата есен, Италия наложи глобата от € 2,5 млн. На OneCoin, след като италианската организация за защита на конкуренцията и защитата на потребителите (AGCM) определи организацията за пирамида или понзи схема.
Неотдавна, през януари тази година представители на правоохранителните органи на България, както и на звена за борба с престъпността в Европейския съюз, нахлуха в офиса на OneCoin в България по нареждане на немска прокуратура. Докато документите и сървърите бяха иззети от офисите и 50 разпитани свидетели, по това време не бяха извършени арести.
По-малко хора от всякога стават жертва на крипто измами, докато хакерските атаки се увеличават, сочат нови данни.
Като се има предвид размерът на средствата, които всеки ден сменят собствениците си на пазара на криптовалути, киберпрестъпленията и прането на пари са в изобилие, като един от най-известните такива инциденти е свързан с услугата за смесване на криптовалути Tornado Cash (TORN).
Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) е подала жалба във връзка с първичното предлагане на монети през 2017 г. от блокчейн проект, първоначално разработен от Walt Disney Company.
През уикенда стабилната монета aUSD на Acala Network се обезцени с над 99% и принуди екипа на DeFi мрежата да спре портфейла на хакер, което породи опасения относно твърдението, че е децентрализирана.