Това е рядко срещано явление в Китай, заради правителственият натиск спрямо криптовалутите. Именно той е принудил крипто обмените и ICO проектите да спрат дейността си през изминалата година. Пекинският медиен гигант иска да популяризира блокчейн технологията, като демонстрира едно от практическите приложения на криптовалутите.
Всички, които са се абонирали ше могат да плащат абонаментни си такси чрез биткойн. Годишният абонамен за списанието Tech Life, ще струва 0,01 биткойн(около $ 65).
Китайските власти продължават да ограничават търговията и операциите свързани с криптовалути. В същото време обаче притежаването и инвестирането в криповалутите не е официално незаконно.
CnLedger подчерта, че чрез предлагането на абонамент срещу биткойн публикацията не нарушава закона.
„Притежаването и инвестирането в крипто не е забранено“
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?