Това е рядко срещано явление в Китай, заради правителственият натиск спрямо криптовалутите. Именно той е принудил крипто обмените и ICO проектите да спрат дейността си през изминалата година. Пекинският медиен гигант иска да популяризира блокчейн технологията, като демонстрира едно от практическите приложения на криптовалутите.
Всички, които са се абонирали ше могат да плащат абонаментни си такси чрез биткойн. Годишният абонамен за списанието Tech Life, ще струва 0,01 биткойн(около $ 65).
Китайските власти продължават да ограничават търговията и операциите свързани с криптовалути. В същото време обаче притежаването и инвестирането в криповалутите не е официално незаконно.
CnLedger подчерта, че чрез предлагането на абонамент срещу биткойн публикацията не нарушава закона.
„Притежаването и инвестирането в крипто не е забранено“
Към 18 юли 2025 г. крипто пазарът продължава да демонстрира рязка волатилност, воден от меме токените, иновациите от първи слой и ключовите активи с голяма капитализация.
Според данните, споделени от Wu Blockchain, днес са изтекли над $5.8 милиарда в крипто опции, като водеща роля има Етериум.
В нов доклад на Международния валутен фонд (МВФ) се посочва, че неотдавнашното акумулиране на Биткойн в Ел Салвадор може да не е резултат от текущи покупки, а по-скоро от пренареждане на активите в контролираните от правителството портфейли.
Пазарът на криптовалути преживява забележителна промяна в капиталовите потоци, тъй като пазарната доминация на Биткойн се е понижила до 61.6%, отбелязвайки спад от 2.36%.