Индустриалният парк "Блокчейн" в източния китайски град Ханджоу обяви субсидии за стартъпи на стойност милиони долари.
Както се вижда от новата политика, индустриалният парк има за цел да привлече талант към блокчейн пространството. Прави това, като предлага на хората и стартъп фирмите щедри стимули.
Висококвалифицираните блокчейн специалисти, например, получават надбавки за пренастаняване до 490 000 щатски долара и безвъзмездни средства за обучение по магистърски и докторски програми.
Новодошлите ще могат да се възползват от безвъзмездните средства за поддръжка заедно със специфичното за проекта финансиране. Сред тях са $ 230 000 за наем и 1 млн. долара за RnD за стартъпи в ранните им фази, като по-напредналите фирми получават до 480 000 долара за жилища и 780 000 долара за изследвания.
Беше обявен фонд за блокчейн иновации от 1,6 млрд. долара, като 30% от общите средства идват предимно от местното правителство. През април беше създаден изследователски институт, който да осигури академична подкрепа за развитието на технологията в Ханджоу.
Новите насоки за субсидиите все още не посочват конкретни критерии, които трябва да бъдат спазени от кандидати, за да се възползват от инициативата.
Макар че е трудно да се търгува с криптовалута в Китай, инерцията в китайското блокчейн пространство се засилва през последните месеци. През март бе изтекъл правителствен меморандум, в който подробно бяха описани плановете за създаване на „Международен център за развитие на инвестициите в блокчейн“, а през февруари новините слязоха от патент, подаден от държавната банка на Китай, за решение за мащабиране на технологични системи.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.