Заподозреният, известен само с фамилното име Ма, твърди, че е изнесъл Биткойн и Етериум на двеста компютъра в провинцията Анхуей, всички от които са били конфискувани от полицията при арестуването на миньор. Като цяло Ма е откраднала 150 мегавата електроенергия, според Xinhua.
Според източниците, заподозреният (с презиме Ма) няма никаква представа за разходите за енергия за провеждане на значителна минна операция, когато закупил хардуера през април. Впоследствие се оказа над 6000 юана (930 долара) на ден.
Полицията е предупредила Ма, когато местната мрежа „съобщава за необичайно използване на електроенергия“.
„… Полицията установи, че електромерът за предполагаема операция по изкопни работи е бил късо съединение, което вероятно е опит да се избегне сметката за захранване“, добавя още Синхуа.
През последните месеци Китай се стреми да се отърси от минната индустрия, която преди това включваше разпространение на оператори в райони, където имаше свръхзахранване.
В медиите се появиха различни случаи, включително случай през април, когато тайвански миньор беше застрелян от гангстери след лошо управлявана сделка.
В световен мащаб се очаква Bitcoin минното дело да консумира 0,5% от общото количество електроенергия в края на тази година, съобщи Cointelegraph през май.
Kraken официално стартира своята регулирана в САЩ платформа за крипто деривати, отбелязвайки важна стъпка към сливането на традиционните финансови инструменти с пазарите на дигитални активи.
След като Биткойн достигна исторически върхове, в социалните медии се разразиха дискусии, свързани с криптовалутите.
Инфлацията в САЩ се ускори през юни, което може да попречи на очакванията за предстоящо намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв.
Grayscale Investments обяви, че конфиденциално е подала проект на заявление за регистрация по формуляр S-1 в САЩ.