Съобщава се, че Комисията за развитие и реформа на провинция Гуандун разби незаконна ферма за крипто добив, която тайно работи в станция за зареждане на електрически превозни средства.
Тайната ферма за копаене на криптовалута беше разкрита в град Гуанджоу, където правоприлагащите агенции непрекъснато извършват проверки в градовете, за да наложат и изкоренят всякаква форма на криптодобивни операции в региона, съобщи местно издание.
Операцията за тайно копаене използва над 190 машини за копаене на криптовалути на стойност 5 милиона юана ($791,450), които бяха иззети на място. Властите твърдят, че въпреки че криптодобивните дейности консумират много енергия, те остават скрити от властите поради високата консумация на енергия на зарядната станция, в която работят.
Съобщава се, че криптодобивните операции са се извършвали на затворено място с охрана на портата, заедно с огради и стени, за да се скрие от погледите на хората. Добивната ферма е работила над 1,000 часа и е консумирала повече от 90,000 киловатчаса електроенергия.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето кои инвеститори натрупаха рекордно количество Биткойн (BTC)
Властите прекратиха операциите за копаене на крипто, след като провериха консумацията на енергия на зарядната станция, която разкри несъответствия в потреблението. По подобен начин град Дзиейан конфискува 916 криптодобивни машини през февруари.
Правителството на Пекин издаде пълна забрана за операциите за копаене на криптовалути в цялата страна миналата година, позовавайки се на целите си за въглеродни емисии и висока консумация на електроенергия от операциите за добив на криптовалута. Решението доведе до затваряне на по-голямата част от добивните ферми и индустриални операции за крипто копаене или мигриране към други нации.
Оттогава властите в различни провинции на Китай извършват проверки на държавно и градско ниво, за да унищожат дори най-малките, включително домашни криптодобивни операции. Китай, който допринесе с повече от 60% от хеширащата мощност на Биткойн (BTC) мрежата преди репресията, в момента има почти нулев дял в глобалните операции за копаене на флагманската криптовалута.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.