Съобщава се, че Комисията за развитие и реформа на провинция Гуандун разби незаконна ферма за крипто добив, която тайно работи в станция за зареждане на електрически превозни средства.
Тайната ферма за копаене на криптовалута беше разкрита в град Гуанджоу, където правоприлагащите агенции непрекъснато извършват проверки в градовете, за да наложат и изкоренят всякаква форма на криптодобивни операции в региона, съобщи местно издание.
Операцията за тайно копаене използва над 190 машини за копаене на криптовалути на стойност 5 милиона юана ($791,450), които бяха иззети на място. Властите твърдят, че въпреки че криптодобивните дейности консумират много енергия, те остават скрити от властите поради високата консумация на енергия на зарядната станция, в която работят.
Съобщава се, че криптодобивните операции са се извършвали на затворено място с охрана на портата, заедно с огради и стени, за да се скрие от погледите на хората. Добивната ферма е работила над 1,000 часа и е консумирала повече от 90,000 киловатчаса електроенергия.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето кои инвеститори натрупаха рекордно количество Биткойн (BTC)
Властите прекратиха операциите за копаене на крипто, след като провериха консумацията на енергия на зарядната станция, която разкри несъответствия в потреблението. По подобен начин град Дзиейан конфискува 916 криптодобивни машини през февруари.
Правителството на Пекин издаде пълна забрана за операциите за копаене на криптовалути в цялата страна миналата година, позовавайки се на целите си за въглеродни емисии и висока консумация на електроенергия от операциите за добив на криптовалута. Решението доведе до затваряне на по-голямата част от добивните ферми и индустриални операции за крипто копаене или мигриране към други нации.
Оттогава властите в различни провинции на Китай извършват проверки на държавно и градско ниво, за да унищожат дори най-малките, включително домашни криптодобивни операции. Китай, който допринесе с повече от 60% от хеширащата мощност на Биткойн (BTC) мрежата преди репресията, в момента има почти нулев дял в глобалните операции за копаене на флагманската криптовалута.
Индийският гражданин Анураг Прамод Мурарка бе осъден на над 10 години във федерален затвор в САЩ за организиране на глобална мрежа за пране на пари, която е използвала криптовалута за укриване на незаконни средства.
Месеци след пробива в сигурността на стойност $230 милиона индийската крипто борса WazirX направи важна стъпка напред, като замрази $3 милиона в откраднати USDT.
В Южна Корея властите са арестували жена, заподозряна, че е откраднала 700 милиона вона ($480,000) под формата на криптовалута от свой приятел, за да разреши финансовите си проблеми.
Майкъл Лиуелън е подал съдебен иск срещу Министерството на правосъдието на САЩ, обвинявайки администрацията на Байдън, че потиска иновациите в областта на криптовалутите, като тълкува неправилно федералните закони за пренос на пари.