Според местни източници китайското правителство публикува поредица от изявления, в които се осъжда стойността на пазара на незаменими токени или NFT, въпреки че две от най-големите национални технологични компании се стремят към технологията.
Историята е публикувана за първи път на местно ниво от Securities Times – медия, действаща като говорител на официалния канал на Китайската комунистическа партия People’s Daily – и докладвана от South Morning China Post.
В доклада се твърди, че „Логично е да се мисли, че има голям балон при транзакциите с NFT“ и че повечето купувачи на NFT, които ги купуват с финансови мотиви, се фокусират единствено върху стойността на активите, а не оценяват визуалните качества на творбата.
Репортер на SMCP, Уанг Джунхуй, пише:
След като ентусиазмът на пазара отслабне и въодушевлението намалее, стойността на тези много странни NFT значително ще спадне.
Това отразява реториката на публикация от юни от People’s Daily, в която те заявяват, че пазарът на NFT „може да бъде увеличен, което води до хаос, докато децентрализацията може да доведе до опасения за сигурността“.
По-рано тази година китайското правителство нанесе съкрушителен удар по криптовалутните операции в умишлен опит да изхвърли неблагоприятната дейност от границите си.
Основните технологични играчи в страната Tencent Holdings и Alibaba Group Holding са постигнали напредък с насочени към NFT инициативи за научноизследователска и развойна дейност, и сега активно участват в пространството.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: На FTX вече могат да се издават NFT-та
Миналия месец Tencent пусна своята NFT платформа за търговия Huanhe с оглед интегрирането на NFT активи в своята платформа за стрийминг на музика, QQ Music.
По същия начин финтех партньорът на Alibaba, Ant Group, наскоро изброи две NFT изображения за продажба в рамките на приложението си Alipay.
Въпреки това, китайските защитници на NFT все още остават ограничени в търговските си дейности. Например, само официалната национална валута ренминби може да се използва за транзакции. В допълнение, NFT не могат да бъдат препродадени, след като бъдат закупени, тъй като това би представлявало нарушение на националните финансови закони.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.