Китай, страната, която наскоро сериозно се ориентира към блокчейн пространството, ще похарчи над $2 милиарда за технологията до 2023 година.
Според доклад на Международната корпорация за данни (IDC), глобална компания за пазарно разузнаване, страната ще наблюдава приблизително 65.7% „годишен темп на растеж“ от 2018 г. до 2023 г.
Освен това, докладът гласи, че по-голямата част от разходите за тази година са насочени към банкови и платежни технологии, въпреки че други отрасли, като търговията на дребно, също ще получат субсидиране. Идеята е, че тези допълнителни разходи в други индустрии ще осигурят широко разпространени иновации по отношение на блокчейн технологиите.
Разбира се, тази новина не би трябвало да е твърде изненадваща, като се има предвид факта, че Китай се включи в блокчейн сферата, след като президентът Си Дзинпин заяви, че страната му трябва да бъде на върха на хранителната верига, що се отнася до развитието на блокчейн.
Откакто президентът направи това изявление, страната използва блокчейн технологията, за да оптимизира застрахователните претенции. Всичко това, на фона на факта, че Хонконг въвежда нови лицензи за обмен на криптовалути и страната създаде Блокчейн Алианс, ръководен от Шанхай.
Навсякъде по света нещата също се развиват бързо. Тунис, например, се превърна в първата държава, издала своя собствена дигитална валута на централната банка. Също така, Сингапур добавя блокчейн проекти към своята Sandbox Program, а „блокчейн островът“ Малта, изглежда сякаш ще процъфтява през следващите месеци.
Интересното е, че с толкова много други страни като САЩ, борещи се за прилагане на правилни регулаторни политики, може да следим Китай, за да видим как работи правителствената система, ориентирана към блокчейна. Всичко зависи от това как работят тези разходи, изследвания и имплементация в бъдеще.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.