Централната банка на Китай иска да забрани използването на Биткойн, Етериум, USDT и др. за NFT транзакции.
Както по-рано бе съобщено от CryptoDnes, Китай иззе 3,500 Биткойн копачки. Сега Централната банка на Китай възнамерява да забрани Биткойн (BTC), Етериум (ETH) и други криптовалути за NFT транзакции.
Според репортер от Shanghai Securities News, Китайската асоциация за интернет финанси, Китайската банкова асоциация и Китайската асоциация за ценни книжа започнаха съвместни усилия на 13 април за премахване на финансовите рискове, свързани с новите финансови технологии (NFT). и каза „При транзакции за издаване на NFT не използвайте виртуални валути като Биткойн, Етериум или Tether като механизми за ценообразуване и сетълмент“.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн (BTC) е ‘на неудържима траектория’ към масово приемане
Спирането на тенденцията на финансиализация и секюритизация на NFT, елиминирането на опасността от незаконна финансова дейност и спазването на кодекса за поведение ще помогнат значително за постигането на тези цели.
На първо място, финансовите активи като ценни книжа, застраховки, кредити, благородни метали и други финансови активи не трябва да се включват в основните стоки на NFT, а финансовите стоки трябва да се създават и търгуват под измислено име.
Второ, чрез разделяне на собствеността или партидно производство, това не намалява нехомогенните качества на NFT и прикрива финансирането на емитирането на токени (ICO).
В понеделник Бордът на Федералният резерв на САЩ обяви, че е финализирал насоките си за факторите, които резервните банки трябва да вземат предвид при разглеждането на исканията за сметки и платежни услуги на Федералния резерв. Насоките създават тристепенна рамка за преглед, като нивото на надлежна проверка, което трябва да се осигури, зависи от нивото на […]
Европейският съюз (ЕС) планира да създаде шести „орган за борба с прането на пари“, който ще отговаря специално за регулирането на криптовалутната индустрия.
Revolut получи регулаторно одобрение да предлага крипто услуги на милиони свои потребители в Европа.
Няма съмнение, че стандартът ISO 20022 може да се окаже значителен катализатор за някои инвеститори в криптовалути.