Китайският CCID (проект за развитие на информационната индустрия) обяви на 27-ми октомври, че в Китай има над 700 блокчейн предприятия, с над 500 инвестиции.
Според колективно проучване, проведено на 24-ти октомври от Централния комитет на Политическото бюро на Комунистическата партия в Китай, от горепосочените 700 блокчейн предприятия, 83 от тях са научноизследователски институции и 34 са банки.
Освен това, над 500 инвестиционни и финансиращи събития се състояха в държавата.
Например, през януари, администрация за киберпространството на Китай въведе регулации за блокчейн фирми, опериращи в страната, включително правила срещу анонимността.
Докладът също така отбелязва инициативите за блокчейн на общинско ниво, като тези, докладвани в Пекин, Шанхай и Гуанджоу в края на миналата година.
CCID твърди, че местните иновации в индустрията са добри, като интернет гиганти, стартъпи, изследователски и финансови институции се стремят към по-нататъшно развитие в пространството. Агенцията твърди, че броят на блокчейн патентите, подадени в Китай през първата половина на 2019 г. е бил 3,547, като общият брой на патентите, публикувани през 2018 г. надвишава 2,435.
Според института за блокчейн изследвания на CCID, Китай пусна 151 случая на заявления за блокчейн през първата половина на 2019 г. Приложенията са от значение за 28 области, включително финанси, електронно правителство, медицински грижи, защита на интелектуалната собственост и проследяване.
CCID е китайска правителствена организация, която се отчита пряко на Министерството на индустрията и информационните технологии и има за задача да подпомага развитието на информационните индустрии в Китай.
Наскоро китайският президент, Си Дзинпин, призова страната да ускори приемането на блокчейн технологии, за да стимулира иновациите и индустриалната трансформация.
В ход, който може да привлече повече инвеститори в криптовалути, Чешката република въведе нов закон, който освобождава Биткойн и други криптовалути от данък върху капиталовите печалби, ако се държат повече от три години.
В неотдавнашно съобщение Комисията за търговия със стокови фючърси на САЩ (CFTC) разкри рекордните $17.1 милиарда под формата на финансови облекчения за финансовата 2024 година, значителна част от които идват от изпълнителни действия, свързани със сектора на криптовалутите.
Френското правителство предложи нов данък, насочен към „непродуктивното богатство“, включително криптовалути, луксозни стоки и недвижими имоти.
Камбоджанските власти блокираха достъпа до 16 големи крипто-борси, включително Binance, Coinbase и OKX, поради липсата на лиценз от Регулатора на ценни книжа и борси на Камбоджа (SERC).